Tweety merge la cumpărături - KIDIBOT Knowledge Battles

Tweety merge la cumpărături

15 bonus points
57 successes
English
0
(0)

Tweety e în clasa întâi și învață să se descurce cu banii

Megalix stolen all your pen reserves and you don’t have what it takes to write in class. Accept the challenge to get it back!

How useful was it?

Click on a star to rate it!

As you found this post useful...

Surprise your friends by sending this link to them

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

Tell us how we can improve this post?

Examples of questions from "Tweety merge la cumpărături"

  • Ciocolata preferată a lui Tweety costă 8 lei, iar o pungă de bomboane costă 2 lei și 50 de bani. Cât costă împreună?
  • Un litru de lapte costă 2 lei,iar o bucată de brânză costă 3 lei și 60 de bani. Cât costă împreună?
  • Un singur ou costă 1 leu și 10 bani.Tweety cumpără 10 ouă.Cât plătește?

Do you think you can make a better quiz than Tweety merge la cumpărături?

Create your own quiz!
Problems with Tweety merge la cumpărături? Report!

Main Partner:

Supporters:

Total time: 1765089291.6794 s